wersja polskaenglish versiondeutsche version
 
City Tour - odkrywamy Poznań!
Proponujemy kilkugodzinną wycieczkę objazdową, z przewodnikiem w wybranym języku, po najważniejszych atrakcjach turystycznych Poznania. Przejedziemy przez 1000 lat historii oraz dojedziemy aż nad Maltę! Na końcu wycieczki na wszystkich uczestników czeka słodka niespodzianka.
Zapraszamy do wspólnego odkrywania Poznania!

Szczegóły >>
zobacz więcej
     
Papieskie ścieżki - 5 dni
Wyjątkowa wycieczka wiodąca do miejsc związanych z osobą Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II. W programie znalazł się prawdziwy biały kruk - miejscowość niespodzianka. Zapraszamy na pięć bardzo ważnych i interesujących dni.

W ramach naszej wycieczki zobaczymy:
- miejscowości gdzie przyszły papież spędzał swoje dzieciństwo, młodość, będąc wikarym, biskupem i kardynałem,
- miejsca związane z papieskimi pielgrzymkami do Ojczyzny,
- wspaniałe krajobrazy cieszące nie tylko oczy, ale i kojące duszę,
- wyjątkowe obiekty sakralne,
- liczne atrakcje turystyczne.

Naszym białym krukiem jest drewniany modrzewiowy kościół z XVII w. Pierwotnie znajdował się on we wsi Niegowić - pierwszej polskiej parafii Karola Wojtyły. W kościele tym przyszły papież odprawiał swoje pierwsze msze jako wikary. Miejscowości tej oraz zwiedzania tego kościoła dotychczas nie znaleźliśmy w żadnym innym podobnym programie.

Pierwszego dnia naszym celem jest dotarcie do Krakowa. W tej dawnej stolicy Polski odwiedzimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, które papież Jan Paweł II poświęcił 17.08.2002 r.

Drugiego dnia najpierw specjalnym papieskim pociągiem udamy się do Wadowic. W mieście tym z okien rodzinnego domu zobaczymy zegar słoneczny z napisem „Czas ucieka, wieczność czeka”, zwiedzimy bazylika oraz skosztujemy kremówki. Następnie odkryjemy naszego białego kruka. Po tym zwiedzimy zespół klasztorny w Kalwarii Zebrzydowskiej – z cudownym obrazem Matki Boskiej oraz wyjątkową drogą krzyżową. Na zakończenie w Krakowie zobaczymy kościół, który pomimo utrudnień komunistycznej władzy powstał w Nowej Hucie.

Dzień trzeci przeznaczony jest na rozkoszowanie się pięknem Tatr i zwiedzanie zimowej stolicy Polski. W Zakopanem odwiedzimy dar Górali za ocalenie papieża po zamachu w 1981 r. - Sanktuarium Maryjne na Krzeptówkach. Zwiedzimy urokliwą kapliczkę w zakopiańskim stylu na Jaszczurówce, skąd Karol Wojtyła rozpoczynał wiele górskich wędrówek. Dla chętnych przewidujemy spacer tatrzańskim szlakiem do ulubionej papieskiej polany, z którą wiąże się anegdota o herbacie i dwóch wiadrach wody. Pozostałe osoby mogą odpoczywać na zakopiańskich Krupówkach.

Kraków i jego papieskie miejsca będzie tematem całego czwartego dnia. Zobaczymy m.in. słynne okno papieskie na ul. Franciszkańskiej 3. Wyjątkowe i niedoceniane Muzeum Archidiecezji Krakowskiej, w którym prezentowane są pamiątki związane z osobą Ojca Świętego Jana Pawła II. Odkryjemy dzielnicę, w której mieszkał Karol Wojtyła po przeprowadzeniu się do Krakowa. Będziemy również na Błoniach, miejscu odprawiania mszy sw. w czasie pielgrzymek do Ojczyzny. Zwiedzimy wyjątkowe świątynie: Katedrę na Wawelu, Bazylikę św. Floriana i Kościół św. Stanisława Kostki. Na zakończenie zapalimy znicze na grobie rodziców Karola Wojtyły

Ostatniego - piątego dnia po drodze do Niegowici, gdzie była pierwsza polska parafia Karola Wojtyły zatrzymamy się w Wieliczce i zwiedzimy kopalnię soli. Po odwiedzeniu tych dwóch miejscowości udamy się w drogę powrotną.


Dzień 1: Przybywamy do Krakowa na Łagiewniki

Ważniejsze miejsca na trasie:
- Kraków - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Dzień 2: Same hity: kremówki, biały kruk, zebrzydowskie sanktuarium oraz kościół z kamieni

Ważniejsze miejsca na trasie:
- Wadowice - dom rodzinny Karola Wojtyły, Bazylika Mniejsza,
- miejscowość niespodzianka (biały kruk) - drewniany kościół,
- Kalwaria Zebrzydowska - zespół klasztorny
- Kraków - kościół Matki Bożej Królowej Polski Arka Pana w Nowej Hucie

Dzień 3: Tatrzańskie pejzaże

Ważniejsze miejsca na trasie:
- Zakopane - Sanktuarium Maryjne na Krzeptówkach, kapliczka na Jaszczurówce
- Tatry – spacer szlakiem turystycznym.

Dzień 4: Papieski Kraków

Ważniejsze miejsca na trasie:
- Kraków - Pałac Biskupów Krakowskich, Muzeum Archidiecezji Krakowskiej, Bazylika Archikatedralna św. Stanisława BM i św. Wacława na Wawelu, Dom Jana Tyranowskiego, Kościół św. Stanisława Kostki na Dębnikach, domy (z zewnątrz) przy  ul. Szwedzkiej 12 i ul. Tynieckiej 10, Błonia, Bazylika Mariacka, Bazylika Św. Floriana, Cmentarz Rakowiecki.

Dzień 5: Początek na końcu i z ziemi pod ziemię

Ważniejsze miejsca na trasie:
- Wieliczka - Kopalnia Soli,
- Niegowić – probostwo, kościół parafialny, papieski pomnik.


ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
  • transport – autokar turystyczny wyposażony w klimatyzację, barek, WC, video,
  • zakwaterowanie – 4 noclegi w Krakowie, w domu turystycznym, pokoje 2 lub 3 osobowe typu studio (na dwa pokoje przypada 1 łazienka)
  • wyżywienie – 4 śniadania, 4 obiadokolacje
  • przewodnik – Wadowice, Zakopane, Tatry, Kraków
  • pilot - opieka pilota w czasie całej wycieczki
  • bilety - do wszystkich zwiedzanych obiektów
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

TERMIN:
14-18.09.2011

Cena brutto: 790,-   PLN
Zapytanie
Termin:
od
do
Ilość osób:
Imię nazwisko:
Adres e-mail: *
Telefon: *
Telefon komórkowy:
Uwagi:
Wyślij zapytanie
 
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.